Jag hör och glömmer. Jag ser och minns. Jag gör och förstår.

Stipendier till MG-elever

Stipendier till MG-elever
februari 25, 2016 john@mediagymnasiet.se

Nacka FöretagarTräff delades det ut stipendier till unga entreprenörer. Vi gratulerar MediaGymnasiets elever Emma Lindgren, Daniel Axberg och Carl Eriksson som får stöd för sina bok- och filmprojekt. Projekten görs i samband med MG:s utbyte med en skola i Indonesien.

Hela prisutdelningsceremonin, där Anna Kinberg Batra var prisutdelare, filmades av MG:s TV-produktionselever. Deras film går att se här. (MG:s elever dyker upp cirka en kvart in i programmet.)

För den som vill veta mer om prisutdelningen har Nacka Värmdö Posten en artikel om den.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
CONTACT US
COMPANY NAME
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
Thank You. We will contact you as soon as possible.
MG-Play

Kreativitet, mod och en massa jobb
ligger bakom våra produktioner.