Jag hör och glömmer. Jag ser och minns. Jag gör och förstår.

Ny VD för MediaGymnasiet

Ny VD för MediaGymnasiet
maj 2, 2019 Liza Lövén

Den 1 april tillträdde Stefan Burman som ny VD för Mediagymnasiet. Stefan har en lång bakgrund inom skola och utbildning. Stefan är utbildad lärare och har tidigare varit verksam i ett flertal skolor i Stockholms området. Stefan har till nyligen varit VD och verksam i utbildningskoncernen Alma Mater som driver Almaskolan, Atleticagymnasiet och Stockholms idrottsgymnasium. Som VD är Stefan huvudansvarig för driften av bolaget Mediagymnasiet i Nacka Strand, som är huvudman för skolan. Rektor och biträdande rektor har fortsatt det operativa ansvaret för skolan.

PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
CONTACT US
COMPANY NAME
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
Thank You. We will contact you as soon as possible.
MG-Play

Kreativitet, mod och en massa jobb
ligger bakom våra produktioner.